Produkt dnia
Poduszka Memo
Poduszka Memo
79,00 zł
szt.
MATERAC TORIN 140x200
MATERAC TORIN 140x200
980,00 zł
szt.
MATERAC VERSUS 140x200
MATERAC VERSUS 140x200
950,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Materac, jaki wybrać?

Dobrze dobrany materac nie powinien być zbyt twardy ani zbyt miękki. Powinien natomiast ,idealnie dopasować się do kształtów ciała ,oraz do pozycji w której leżymy .Przez długie lata panowała opinia  iż materac musi być twardy, następstwem tego utartego schematu było mnóstwo zwyrodnień i schorzeń kręgosłupa. Tymczasem, jeżeli nie ma zaleceń lekarskich , że materac musi być twardy należy dopasować materac ''średnio-twardy'' czyli taki który dopasuje się do kształtów  ciała i podtrzyma kręgosłup w naturalnej pozycji. Pamiętajmy ,że zbyt twardy materac powoduje ucisk naczyń krwionośnych , co prowadzi do zdrętwienia i skurczy mięśni. Natomiast zbyt miękki materac będzie powodował nienaturalne wygięcie kręgosłupa  i doprowadzi do bólu pleców i mocno utrudni zmianę pozycji w trakcie snu. Efekt będzie taki , że wstaniesz obolały i nie wyspany.

Poniżej kilka opisów, które mamy nadzieję pomogą dokonać właściwego wyboru.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

MEMORY FOAM  jest to pianka, która reaguje na nacisk i temperaturę. Idealnie odwzorowuje kształt ciała, pozwala przybrać kręgosłupowi naturalną pozycję, ponad to posiada właściwości przeciw odleży nowe. Geneza jej powstania sięga lata70-tych gdzie powstała w laboratoriach NASA. Podstawowym jej zadaniem była likwidacja niekorzystnych skutków długotrwałego siedzenia lub leżenia oraz absorbcja energii powstałej wskutek przeciążeń podczas lotów kosmicznych.

Materac tego typu przyczynia się do zredukowania dolegliwości związanych z kręgosłupem. Pianka jest bardzo elastyczna, dzięki czemu jest bardziej odporna na trwałe odkształcenia. Jest produktem wrażliwym na temperaturę. Jeśli działa na nią niska temperatura to ulega utwardzeniu, jeśli wyższa to staje się miękka. Jest to bardzo przydatna cecha w materacach, ponieważ, podczas gdy wypoczywamy ciepło naszego ciała będzie wywoływało reakcję pianki. Porowata struktura poprawia ukrwienie skóry, pobudza krążenie krwi.

Materace termoelastyczne łagodzą nacisk zapewniając wysoki komfort snu.

 

Pianka lateksowa stosowana w naszych materacach wytwarzana jest z mleczka drzewa kauczukowego w połączeniu z dodatkami syntetycznymi.  System mikro porów  wewnątrz wkładu lateksowego poprawia jego sprężystość oraz umożliwia łatwiejsze wentylowanie wnętrza materaca. Dodatkowo pianka jest bardzo higieniczna i posiada szerokie spektrum właściwości antyalergicznych, a to za sprawą ograniczonego ryzyka rozwoju pleśni, roztoczy i grzybów. Lateks cechuje wysoki stopień elastyczności punktowej. Niezależnie od przyjmowanej podczas snu pozycji doskonale dopasowuje się do budowy anatomicznej człowieka. Pianka lateksowa jest surowcem wytrzymałym i odpornym na zużycie, dlatego może być użytkowana przez wiele lat bez widocznych zmian w jej strukturze i właściwościach. 

Polecane są do łóżek z regulowanym stelażem.

Materace kieszeniowe mają wiele zalet. Po pierwsze - sprężyny umieszczone są w osobnych kieszeniach, co nie powoduje ich stykania się oraz eliminuje wszelkie odgłosy pracujących wewnątrz materaca sprężyn. Po drugie - system sprężyn umożliwia dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika i zapewnia komfort wypoczynku, bez względu na to czy w jakiej pozycji śpimy.  Sprężyny można rozmieszczać w różny sposób, mogą też różnić się średnicą, wysokością i grubością drutu. Łącząc je można stworzyć wiele stref twardości tak aby materac lepiej dostosował się do ciała i dawał odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Po trzecie - nie ma możliwości zapadania materacy, ponieważ sprężyny ściśnięte są o około 30 procent, co eliminuje ryzyko zapadania. W przypadku materaca ze sprężyną kieszeniową, na którym śpią dwie osoby obracanie jednej z nich nie będzie odczuwalne dla drugiej. Nie ma też znaczenia różnica wagi pomiędzy dwoma osobami śpiącymi razem na jednym materacu, która to w przypadku materaca ze sprężyną standardową typu bonell powoduje, iż osoba lżejsza zsuwa się na osobę cięższą.

 Do każdego wkładu woreczkowego można zastosować obustronnie różnego rodzaju komponenty takie jak: lateks, pianka wysokosprężysta, włóknina puszysta czy owcza wełna, a także pokrowiec o szerokiej gamie właściwości .

Materac siedmiostrefowy jest najbardziej optymalnym materacem, co zapewnia idealne dopasowanie się wkładu do anatomicznego profilu kręgosłupa.

Ciało człowieka można podzielić na 7 stref, z których każda potrzebuje innej siły podparcia podczas leżenia Zastosowany system zróżnicowanej twardości oraz wysokości poszczególnych sprężyn materaca czyni go materacem 7 strefowym. Użyte materiały oraz 7 strefowa budowa materaca zapewniają wyjątkowy komfort snu oraz idealne dopasowanie się materaca do kształtów ciała.

Mata kokosowa produkowana jest z włókna kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Zastosowana w materacach zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz zwiększoną odbojność materaca. Włókno kokosowe jest doskonałym surowcem do uzupełnienia wkładu materaca. Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe. Lateks jest produktem naturalnym i ekologicznym, nie powoduje alergii. Dobrze przepuszcza powietrze.

Materac, który ma zastosowaną matę 'oddycha', ponieważ włókno kokosowe jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne. Materace z wkładem z włókna kokosowego zapewniają większy komfort snu.

Polecane szczególnie  klientom preferującym twarde materace.

Dzięki wykorzystaniu maty kokosowej na  jednej ze stron materaca, strona ta jest dużo bardziej twarda. Jednocześnie druga strona materaca pozostaje średnio twarda, co zapewnia uniwersalność zastosowań

Materace typu BONELL


Materace typu  bonell tego typu charakteryzują się tzw. sprężystością progresywną  System sprężyn połączonych ze sobą drutem powoduje elastyczność powierzchniową tzn. stosunkowo niewielkie obciążenia wywołują nieznaczny opór sprężyn. Większy nacisk wywołuje zwiększenie siły wypierania. Zaletą tego typu konstrukcji jest to, że nadaje się ona do różnych ciężarów ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl